KÜRK VE ÖBÜR CINAYETLER


 Moda haftaları büyük bir hızla gelip geçerken , maalesef kürk belasının bir kez daha moda olmak üzere olduğunu görüyoruz. Bunu önce podyumlarda gördük, şimdi de sokaklarda görmeye başladık… Hala ucu bucağı olmayan cehaletleri ve aç gözlülükleri ile kürk kullanan tasarımcılar ve büyük bir gerzeklikle bunları satın alıp giyen görmemiş, bilmemiş, duymamış tüketiciler var. Bu çağda bir hayvanın kürkü içn ne tur işkencelere maruz kaldığını hiç görmemiş, hivc bir videoya fotoğrafa denk gelmemiş, hayvanların nasıl makatlarindan kürkleri zarar görmesin diye elektirik verilerek öldürüldüğünü hiç okumamış cahil sürüsü ve/ve ya bunları bilip de umursamayan kötü, les insana artiklari…


 bu tüketicilerin arasında çok genç insanlar var da en acısı. Hani yaşlı teyzeler için kürk gerçeğini bilmiyor, okumamış, hickurku alınan bir hayvan görmemiş cahil, yazık deyip kendimizi bir parça avutabiliyoruz ama genç insanalr için bu söyledikleri yapmak o kadar da kolay dedil.

 İş gereği geçen haftalarda paris’deydim. Gene moda sektörü için calisian bir parisien ile tanıştım. Kocamam vintage bir kürk giyen bir parisien. Kürkün içinde kendinden emin, mutlu.. ne kdara aptal göründüğünü bilmeyen bir küçük parisien ile. İş gereği sevmediginiz bir sürü şey yaparsınız ama bu kadar da değil. Kızla minimum düzeyde konuşup, gorusmmei tamamladım. Ama içim sogumadi… hala sinirlirliyim.

 Armani, gb akıllı firmalar artık kürk kullanmiyacaklarini acikladir. Akıllılar çünkü kullanna firmalar bir gün bu yaptiklairndan büyük utanç duyacaklar. Giyenler de öyle, en olmadı çocuklar. Onların kürklü fotoğraflarını arkadaşlarından gizleyecekler. Yanlışlıkla gören olursa, ya gerçek değilmiş diye yalan söyleyip. Annelerinden utanacaklar.sadece annelerinden olsa iyi. Kürk erkek modasında da var maalesef. Aynı risk görmemiş aptal erkekler için de geçerli, giyme kardeş, hiç yakışmıyor zaten….

 Bu insanlara hayvan dedin mi ay ne hakaret ediyon ayol derler. Ama canım o kurkle bir hayvana değil, zavallı bir hayvanın postunu çalıp, sırtına geçirmiş zavallı bir insan artığına benziyorsun.

Yorumlar

Popüler Yayınlar